O NÁS

Príbeh miestnych

Písal sa rok 2014, kedy Lucia odišla z vysnenej práce dizajnérky obuvi pre najznámejšiu slovenskú firmu. Bola odhodlaná vyskúšať prácu v zahraničí, po ktorej od detstva snívala..... a povedala si, že si dá polrok na prípravu. Počas tohto času sa však na Slovensku zabývala, zamilovala a nakoniec sa rozhodla, že už nebude nikam utekať a usadí sa doma.  V roku 2014 Michal akurát zvažoval, že možno dozrel čas na zmenu v jeho pracovnom živote, že ho nebaví už práca pre veľké korporácie, že rád by dokázal viac. Lucia sa rýchlo nadchne a vec, pre ktorú sa nadchne sa proste musí uskutočniť! Michal je striedmy, rád necháva veciam čas.

...a jedného jesenného chladného večera, pri čaji okorenenom kúskom rumu vznikli MIESTNI.

 

Prečo?

... pretože to bolo treba! Lucia mala množstvo šikovných spolužiakov a spolužiačok, ktorí chceli ostať na Slovensku, chceli sa venovať vlastnej tvorbe a bolo ich treba odprezentovať. Poznala šikovné krajčírky, ktorých práca si zaslúži byť ocenená. Poznala veľa žien, ktoré aj mali záujem podporiť originálnu a lokálnu tvorbu, ale nevedeli nájsť cestu kde a ako. Michal vedel vytvoriť priestor a možnosť a Lucia mu vedela dať dušu.  Nebolo a asi nikdy ani nebude táto cesta jednoduchá. Ale je a bude vždy správna!

 Vďaka tomuto projektu, ktoré obaja berú ako vlastné dieťa, si človek uvedomí, že dokáže všetko. Pokiaľ je nápad, možnosti, čas a dostatočne tvrdá hlava :)

 

Jedinečnosť ručnej práce

Bolo zaužívané, že uplatniť sa doma je ťažké, jednoduchšie je sústrediť sa na prácu pre zabehnuté zahraničné značky. Po tvrdom úsilí sa ukázalo, že ľudia vedia oceniť domácu tvorbu a  jej jedinečnosť. Vidia pridanú hodnotu vecí, ktoré boli vyrobené v malých sériách , kde cítiť vysoký podiel ručnej práce. Preto i mnohí radi podporia produkty, ktoré sú vyrábané lokálne, tým pádom aj miestnych ľudí, ktorí za nimi stoja.

Značka MIESTNI  kladie veľký dôraz na výber kvalitných materiálov, pohodlie a hlavne nadčasovosť. Ale aj na environmentálne aspekty celého procesu výroby. Preferovaní sú lokálni dodávatelia a samotné šitie prebieha väčšinou v menších limitovaných sériách, buď priamo v Banskej Bystrici, alebo v neďalekej malebnej dedinke Hronec.

Sme:

Ing.Michal Dvorský … ten, čo rozmýšľa

MgA. Lucia Havašová … tá, čo vymýšľa 

 

Meno: Ing. Michal Dvorský
Email: michal@miestni.sk
Telefón: +421 903 282 431
Funkcia: konateľ + obchodný referent
Meno: MgrA. Lucia Havašová
Email: lucia@miestni.sk
Telefón: +421 911 154 158
Funkcia: konateľ + designér + školiteľ